Project Description

Deň otvorených dverí Aeroklubu Martin, 28. august 2021

Po dvojročnej prestávke sa členom martinského aeroklubu podarilo znovu otvoriť brány letiska v Tomčanoch pre širokú verejnosť. Po celý deň sa v areáli letiska a priľahlého leteckého múzea striedali fanúšikovia a zvedavci všetkých vekových kategórií. Organizátori pripravili zaujímavý program, v ktorom nechýbali pestré letecké a statické úkážky techniky, vyhliadkové lety, návšteva leteckého múzea alebo tradičné atrakcie pre najmenších.

Z leteckej techniky mohli diváci na statickej ukážke vidieť  lietadlá používané na martinskom letisku. Veľký záujem bol o  možnosť posadiť a odfotiť sa v kabíne L-13 Blaník (OM-8804) ako aj o vyhliadkové lety na lietadlách Cessna 172, WT 9 Dynamic, Zlin 142 alebo vrtuľníku Guimbal Cabri. Hlavnou atrakciou bola statická ukážka vrtuľníka UH-60M Black Hawk z prešovskej základne.

Zaujímavý program sa odohrával aj vo vzduchu, kde sa predviedli domáci piloti a hostia v sólových aj skupinových vystúpeniach:

Formácia Zlin 142, Cessna 172 a WT 9 Dynamic

WT 9 Dynamic – ukážka

CASA 1.131E -ukážka

Aerovlek ZLIN 142+ L-13 Blaník

Blaník- akrobacia

Z-37 Čmelák (Dusty)- ukážka

ZLIN 526F- akrobacia

Formácia ZLIN 142 + ZLIN 526F + Dynamic

Aj keď program a počet účastníkov ovplyvnilo vrtkavé počasie, mnohí  diváci vydržali až do záveru  akcie v podaní vojenského vrtuľníka UH-60M BlackHawk.

Na záver si dovolím poďakovať  členom Ak Martin za  pozitívny prístup k fotografom a príjemnú atmosféru 28. augustového dňa.

 

 

BACK